Z życia Szkoły


Nowa strona szkoły

Aktualne informacje szkolne znajdują się na stronie szkoły pod adresem: szkola-wiesbaden.de. Zapraszamy.
Przejdź do galerii >>


8 lipca 2016 - Zakończenie roku szkolnego

W piątek 8 lipca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończeniu roku szkolnego. Podczas Mszy świętej dziękowaliśmy Bogu za cały rok nauki i pracy oraz możliwość uczenia się języka ojczystego.
Przejdź do galerii >>


5 czerwca 2016 - Piknik na Dzień Dziecka

„Wszystkie dzieci nasze są: Basia, Michael, Małgosia, John, na serca dnie mają swój dom, uchyl im serce jak drzwi...” W niedzielne popołudnie 5 czerwca na placu zabaw Alter Friedhof w Wiesbaden wszystkie dzieci z naszej parafii uczestniczyły w pikniku rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Na naszych najmłodszych czekały liczne atrakcje: malowanie twarzy, konkurs plastyczny dla najmłodszych oraz wyjątkowy pokaz puszczania baniek mydlanych w wykonaniu naszych dzieci.
Przejdź do galerii >>


10 grudnia 2015 - Ślubowanie pierwszoklasistów

„Ślubuję na sztandar szkoły być dobrym Polakiem...” Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Polskiej odbyło się 10 grudnia 2015 roku. Uroczystość rozpoczął dyrektor naszej szkoły ksiądz Adam Prorok, który powitał wszystkich zgromadzonych, szczególnie serdecznie zwracając się do pierwszaków i ich rodziców, dumnie obserwujących swoje pociechy.
Przejdź do galerii >>


17 grudnia 2015 - Szkolna wigilijka

Szkolna Wigilia odbła się w tym roku 17 grudnia 2015. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie, którzy przedstawili słowno-muzyczny spektakl, skłaniając oglądających do zastanowienia się nad sensem i przesłaniem Świąt Bożego Narodzenia.
Przejdź do galerii >>