Z życia Szkoły


Nowa strona szkoły

Aktualne informacje szkolne znajdują się na stronie szkoły pod adresem: szkola-wiesbaden.de. Zapraszamy.
Przejdź do galerii >>


18 września 2011 - Finał I Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego

Przybyliśmy, uczestniczyliśmy i daliśmy z siebie wszystko... Tak właśnie reprezentowaliśmy naszą szkołę w finale I Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Niemczech „w roku Czesława Miłosza”.
Przejdź do galerii >>


11 listopada 2011 - Pasowanie na ucznia

„Ucz, ucz, ucz, ucz się polskiego na łatwe i na trudne dni...” 11 listopada w Świeto Niepodległości w Polsce w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się uroczystość ślubowania.
Przejdź do galerii >>


16 grudnia 2011 - Szkolna Wigilia

„Jak to dobrze, że są święta w naszym życiu szarym...“ Tym wyznaniem 16.12.2011 r. dzieci rozpoczęły szkolną Wigilię. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, rodzice i ksiądz proboszcz.
Przejdź do galerii >>


29 stycznia 2012 - Jasełka

„Przy żłóbku Pana w Betlejemie, zbieramy się co roku. I wokół szopki w krąg stajemy, w zachwycie jej uroku“. 29 stycznia w niedzielę po sumie odbyło się uroczyste przedstawienie jasełek.
Przejdź do galerii >>


VIII Olimpiada Języka Polskiego w Niemczech

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie Szkoły Polskiej przy Misji Katolickiej w Wiesbaden wzięli udział w VIII Olimpiadzie Języka Polskiego w Niemczech. Natalia Rękas uczennica klasy 5 zajęła I miejsce w grupie młodszej.
Przejdź do galerii >>


1 czerwca 2012 - Dzień Dziecka

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich dzieci, nie tylko z okazji wyjątkowego Dnia Dziecka, ale również na każdy dzień.
Przejdź do galerii >>


17 czerwca 2012 - Wręczenie świadectw


Przejdź do galerii >>