Z życia Szkoły


Nowa strona szkoły

Aktualne informacje szkolne znajdują się na stronie szkoły pod adresem: szkola-wiesbaden.de. Zapraszamy.
Przejdź do galerii >>


22 sierpnia 2010 - Poświęcenie tornistrów

W niedzielę 22 sierpnia, na Mszę św. o godz. 12.00, grupa dzieci z naszej parafii, rozpoczynająca w bieżącym roku wielką przygodę ze szkołą tzn. pierwszoklasiści, przynieśli do kościoła swoje tornistry i przybory szkolne.
Przejdź do galerii >>


27 listopada 2010 - Uczniowie naszej szkoły w Konsulacie RP w Kolonii

Dnia 27 listopada 2010 r. uczniowie szkoły przy PMK Wiesbaden wraz z nauczycielką mgr Krystyną Maciejuk oraz rodzicami uczestniczyli w uroczystości podsumowującej projekt pt. „Europa wczoraj i dziś – 30 lat Solidarności”.
Przejdź do galerii >>


17 grudnia 2010 - Szkolna Wigilia

Wspólne spotkanie przy wigilijnym stole, śpiew polskich kolęd, a także przepyszne świąteczne wypieki - to wszystko po raz pierwszy mogliśmy przeżyć razem w Polskiej Szkole w piątek 17 grudnia.
Przejdź do galerii >>


25 lutego 2011 - Zabawa karnawałowa

„Dziś w naszej szkole wspaniały bal, radośnie tańczy pięćdziesiąt par. Tańczymy wszyscy aż sala drży. Śliczny ten walczyk raz, dwa i trzy!” To był karnawałowy zawrót głowy!
Przejdź do galerii >>


2 maja 2011 - Konkurs recytatorski

„A z wierszy napisanych chyba ten nie umrze, co nie bał się stać prawdą lub stał się muzyką." ks. Jan Twardowski To było wielkie przeżycie dla uczniów naszej szkoły, którzy 2 maja bieżącego roku recytowali swoje ulubione wiersze.
Przejdź do galerii >>


30 maja 2011 - Dzień Matki i Dziecka

26 maja to szczególny dzień w Polsce, w którym nasze kochane MAMY mają swoje święto. Chociaż mieszkamy w Niemczech postanowiliśmy także uczcić uroczyście w Szkole Polskiej ten dzień.
Przejdź do galerii >>


19 czerwca 2011 - Zakończenie roku szkolnego

Dnia 19 czerwca 2011r. w Polskiej Szkole przy Polskiej Parafii w Wiesbaden odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2010/2011.
Przejdź do galerii >>