Informacja - Apel

 Drodzy Parafianie!

 

Otrzymaliśmy od Kurii w Limburgu zarządzenie, zgodnie z którym z powodu rozprzestrzeniania się koronavirusa zawiesza się - do 19 kwietnia br. - publiczne sprawowanie Mszy św. i nabożeństw (https://bistumlimburg.de/beitrag/alle-oeffentlichen-gottesdienste-abgesagt/ )Zarządzenie to dotyczy wszystkich parafii niemieckich i obcojęzycznych w całej diecezji Limburg.

 

W tym trudnym okresie zachęcamy Was jednak Kochani do chrześcijańskiego przeżywania czasu Wielkiego Postu a w nim szczególnie niedzieli oraz wielkopostnych nabożeństw - jednak prywatnie. Zachęcamy i prosimy aby poświęcać więcej czasu na modlitwę i lekturę Słowa bożego. Z powodu niemożliwości uczestnictwa w sposób fizyczny w Mszy św., niedzielnej oraz w dzień powszedni, jak również przypisanych do Wielkiego Postu nabożeństwach, zachęcamy do korzystania z transmisji poprzez radio, telewizję czy internet. Przypominamy, iż biskupi polscy jak i bp. naszej diecezji w Limburgu, udzielili dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii a w konsekwencji zaciągania w ten sposób grzechu ciężkiego.

 

Nasz kościół Hl. Familie przy Lessingstraße 19 będzie pozostaje otwarty.

Od dnia 24 marca br. obowiązuje jednak zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Bardzo prosimy wziąć to pod uwagę wybierając się  prywatnie na modlitwę

Można korzystać z sakramentu pokuty, jednak wcześniej należy umówić się telefonicznie.

 

Codziennie w waszych intencjach i za Was odprawiamy prywatnie Msze święte.

 

 

                                         Pozostajemy z zapewnieniem o modlitwie
  

                                              Wasi duszpasterze

Wstecz