Wydarzenia ostatnich miesięcy

Jasełka w PMK Wiesbaden


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia

 

 

  „Prowadź Gwiazdo dalej, dalej, dalej,
niech nie zgaśnie nigdy światło twe ...”

26.01.2020r. Powyższe słowa stały się motywem przewodnim tegorocznych jasełek, które zostały wystawione w po raz dziesiąty przez uczniów naszej szkoły 26.01.2020 r. po Mszy Św.

Dzieci przedstawiły dobrze znane wszystkim wydarzenia pamiętnej nocy w Betlejem. Młodzi aktorzy zagrali swoje role z przejęciem i zaangażowaniem: Maryja i Józef w swej wędrówce dotarli do stajenki, „gdzie narodziło się Dziecię - Bóg“ , chór aniołów ogłosił światu przyjście Syna Bożego, ubodzy pasterze i trzej królowie oddali pokłony Dzieciątku, Jezusa odwiedziły też dzieci.

Uczniowie wystąpili w pięknych i dopasowanych do roli kostiumach. Rodzice wykonali dekoracje i rekwizyty budujące klimat jasełek i wzmacniające ich przesłanie.

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, dzięki którym nasze szkolne jasełka były tak pięknie przygotowane.

Krystyna Maciejuk i Barbara Pieknioczka

VII Koncert Młodych Artystów


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

19 stycznia 2020 r. w Kościele św. Rodziny PMK Wiesbaden miała miejsce siódma już edycja naszego tradycyjnego Koncertu Młodych Artystów. Koncert został oficjalnie rozpoczęty przez panią Małgorzatę Świerczek, opiekunkę scholi parafialnej i organizatorkę tego i wielu innych świetnych wydarzeń muzycznych w naszej parafii. W tym roku wystąpiło 19 dzieci i młodzieży. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich uczestników gromkimi brawami.

Poniżej można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia oraz filmy z występu naszej scholi.

Zaprzysiężenie Rady Parafialnej

W niedzielę 15 grudnia podczas uroczystej Sumy, ks.Proboszcz dokonał przyjęcia od nowo wybranej Rady Parafialnej przy PMK Wiesbaden aktu zaprzysiężenia. Członkowie Rady złożyli ślubowanie wypowiadając słowa przysięgi i kładąc prawą rekę na Świętej Ewangelii. Wszystkim, którzy podjęli się służby Kościołowi i niesienia pomocy Księdzu Proboszczowi w Jego codziennej trosce o Parafię, życzymy spełnienia wszelkich zamierzeń podjętych dla wspólnego dobra.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Pasowanie na ucznia

25 listopada 2019 roku. W bardzo dawnych czasach ceremonii pasowania dokonywano poprzez trzykrotne uderzenie mieczem po ramieniu. Na pamiątkę tego pięknego zwyczaju, ksiądz Proboszcz poprzez dotknięcie ramienia dziecka specjalnym ołówkiem, dokonał przyjęcia przejętych pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Zaproszeni rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom.Wszystkim nowym uczniom życzymy powodzenia i wielu sukcesów.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Przekazanie relikwii męczenników z Pariacoto - 10.11.2019

Bal Wszystkich Świętych


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Promocja ministrantów

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata miała miejsce promocja nowych ministrantów. Do ich grona zostało włączonych sześcioro kandydatów. Ks. Proboszcz poświęcił stróje liturgiczne i pobłogosławił nowo przyjętych ministrantów. Życzymy im wszystkim, aby spełniali swoje funkcje z wielką pobożnością i miłością do Pana Jezusa.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

10-te urodziny Scholi

To już 10 lat! W niedzielę 17 listopada, w dzień św. Cecylii, patronki naszej Scholi, świętowaliśmy 10-tą rocznicę powstania zespołu dziecięco-młodzieżowego przy Polskiej Parafii w Wiesbaden.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Nabożeństwo na cmentarzu

"Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr."


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Pielgrzymka Scholi do Medjugorie

W czasie ferii świątecznych nasza schola udała się na pielgrzymkę do Medjugorie. Zdjęcia i filmy z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie scholi lub w naszej galerii Sway.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Festyn parafialny i wręczenie odznaczeń

 
Film i zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

25/lecie Swięceń Kapłańskich


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia.

Niepowtarzalne Jasełka Scholi

Ta historia mogła wydarzyć się tu – w naszym mieście, na naszej ulicy, w naszym domu. Bardzo, bardzo blisko nas... Ona ciągle się dzieje..." W niedzielę, 27 stycznia, nasza Schola pod kierunkiem pani Małgorzaty Świerczek przedstawiła niepowtarzalne Jasełka. W tym roku historia rozgrywała się w pewnym mieście na pewnej ulicy... Tam, pośród zabieganej, wpatrzonej w komputery, ciuchy, imprezy i witryny sklepowe młodzieży, obok ludzi biznesu liczących zyski, ludzi zwykłych, prostych, wracających z zakupów, śpieszących się, czekających na przystanku, pojawił się anioł, który głosił dobrą nowinę spotykając się z niezrozumieniem i brakiem czasu. Tylko jedna mała dziewczynka zainteresowała się dobrą nowiną. Co było dalej i jak to się skończyło można zobaczyć na naszym filmie z tego wydarzenia.

Na wielkie słowa uznania zasługują scenariusz i reżyseria, scenografia i kostiumy, gra aktorów i oprawa muzyczna! Brawo!


Film i zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Niedziela Misyjna

Tegoroczny październik w Kościele to Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który ogłosił papież Franciszek z okazji stulecia Listu apostolskiego „Maximum illud” papieża Benedykta XV. W Orędziu pod tytułem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”, skierowanym na ten nadzwyczajny czas, papież Franciszek już we wstępie zaznacza, że ten dokument także dzisiaj wskazuje na potrzebę odnowienia pracy misyjnej w Kościele.
Papież podkreśla, że „świętowanie tego czasu pomoże nam przede wszystkim na nowo odkryć misyjne znaczenie naszej przynależności do Jezusa Chrystusa, wiary otrzymanej jako dar w sakramencie chrztu”. Ojciec święty pisze dalej, że poprzez przynależność do Chrystusa jesteśmy zobowiązani do głoszenia Dobrej Nowiny i dzielenia się doświadczeniem Boga w naszym życiu. „Ten misyjny nakaz jest skierowany do każdego z nas osobiście: zawsze jestem misją; zawsze jesteś misją; każdy ochrzczony jest misją”. Papież dalej mówi, że „nikt nie jest bezużyteczny i nieistotny dla Bożej miłości. Każdy z nas jest misją w świecie, ponieważ jest owocem Bożej miłości”.
Następnie papież stwierdza: „Także i dzisiaj Kościół nadal potrzebuje mężczyzn i kobiet, którzy na mocy swego chrztu, chętnie odpowiedzą na wezwanie do opuszczenia swoich domów, rodzin, ojczyzny, języka, swego lokalnego Kościoła”. „Głosząc Słowo Boże, dając świadectwo Ewangelii i celebrując życie Ducha Świętego, wzywają do nawrócenia, chrzczą i ofiarują chrześcijańskie zbawienie w poszanowaniu osobistej wolności każdego, w dialogu z kulturami i religiami ludów, do których są posłani”. Papież wzywa także nas: „niech nikt nie zamyka sie w swoim własnym „ja” , w egocentrycznym odniesieniu do własnej przynależności etnicznej i religijnej”. Papież Franciszek zaprasza nas, abyśmy wszyscy, którzy  zostaliśmy ochrzczeni włączyli się w wypełnianie dzieła misyjnego w Kościele.
W odpowiedzi na to zaproszenie nasza wspólnota wiesbadeńska włączyła się aktywnie w pomoc misjom, otaczając je modlitwą i wspierając materialnie misjonarzy, którzy pozostawili wszystko, opuścili swoje rodziny, swoją ojczyznę, aby iść i głosić Dobrą Nowinę tym, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa. W Niedzielę Misyjną zorganizowaliśmy kiermasz misyjny, w który zaangażowali się całym sercem nasi parafianie, piekąc pyszne ciasta, gotując smaczne zupy i przygotowując różne smakołyki. Cały dochód przeznaczamy, jak corocznie, na potrzeby misyjne Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie.
                                                Bożena Fitio

Wstecz