Wydarzenia


Zapisy na Msze Św. tylko online

Kilkając w poniższy link, dokonujemy wpisania siebie na listę. Po zapisaniu się 60 osób, lista zostanie automatycznie zamknięta. Ostateczne potwierdzenia dokonanej  rezerwacji miejsca wysyłane są mailem  najpóźniej w piątek.

http://zapisy.pmk-wiesbaden.de

Problemy lub rezygnację z miejsca prosimy zgłaszać pod adresem eingang@pmk-wiesbaden.de. (drogą mailową nie przyjmujemy zapisów!)

WAŻNE: Na jednym zgłoszeniu TYLKO jedna osoba! Prosimy nie dopisywać kolejnych osób w komentarzach. Prosimy również o podawanie poprawnego adresu E-Mail, ponieważ potwierdzenia rezerwacji miejsca podawane są tylko drogą E-Mailową.


Zobacz więcej >>


Nowy proboszcz w PMK Wiesbaden


Zdjęcia: (c) PrzemyslawNiescior.com

Dekretem biskupa Limburga oraz Rektora Polskich Misji Katolickich w Niemczech, nowym proboszczem naszej parafii w Wiesbaden z dniem 1 lipca 2020 roku został ksiądz dr Wojciech Styś.

Czcigodny Księże Proboszczu!
Witamy Cię serdecznie w Wiesbaden. Przyjąłeś powierzone zadania w kolejnym etapie kapłańskiej drogi związanej z Polską Misją Katolicką w Wiesbaden a więc z nami wszystkimi.


Zobacz więcej >>


Pożegnanie ks.Damiana


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

W ostatnią niedzielę czerwca pożegnaliśmy z żalem w sercu księdza Damiana Widerę, pełniącego w naszej parafii funkcję wikariusza, a następnie administratora. Po czterech latach intensywnej pracy w naszej wspólnocie parafialnej, przepełnionej różnorodnymi inicjatywami duszpasterskimi, ksiądz Damian zakończył swą posługę, by udać się jako Proboszcz na nową placówkę do położonego niedaleko Trewiru (niem. Trier). Z całego serca pragniemy mu podziękować za wszelki trud, jaki włożył w budowanie naszej parafialnej wspólnoty, a zwłaszcza za piękne, szczere i ubogacające kazania przemawiające do serca każdego. Życząc mu obfitego Bożego błogosławieństwa pragniemy pamiętać o nim w naszej modlitwie.

W naszej galerii można zobaczyć zdjęcia z tego wzruszającego wydarzenia (prosimy kliknąć na zdjęcie powyżej).


Zobacz więcej >>


 


Zobacz więcej >>


Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo.

W czasie panującej pandemii korona wirusa możliwe jest od 3 maja 2020r. sprawowanie, pod pewnymi warunkami, Mszy Świętych z udziałem wiernych. Zanim będą mogły być sprawowane w naszej parafii, potrzebne jest poczynienie odpowiednich przygotowań zarówno ze strony organizacyjnej jak i zabezpieczenia sanitarno-epidemiologicznego. Z tego też względu na pierwsze Msze Święte zapraszamy od niedzieli 10 maja o stałych porach tj. czwartki i piątki o godz. 18.00, w soboty do Oestrich Winkel na 18.00 i w niedziele o 9.30, 12.00 i 18.30. 

Niestety nie wszystko wraca do tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, dlatego prosimy zwróć uwagę na następujące kwestie:
 

 1. Ważne jest, aby w kościele każdy zachowywał odległość minimum 1,5m od siebie, zarówno wchodząc do kościoła jak i opuszczając oraz będąc w ławce. Obowiązuje zakaz zgromadzeń przed kościołem.
 2. Podczas wchodzenia do kościoła i wychodzenia z niego należy nosić osłonę na usta i nos. Nie trzeba nosić ochrony siedząc na wyznaczonym miejscu w ławce.
 3. Aby zagwarantować minimalne bezpieczne odległości pomiędzy osobami, w naszym Kościele w Mszach Świętych może uczestniczyć maksymalnie 54 osoby.
 4. W kościele zostaną zorganizowane i odpowiednio oznaczone trakty:
  - dla osób wchodzących - wejście przez zakrystię
  - osób opuszczających świątynie - wyjście główne.
 5. Aby uczestniczyć w Mszy Świętej nie przekraczając dopuszczalnego wyznaczonego limitu wiernych będzie konieczność zarejestrowania swojego uczestnictwa online pod adresem podanym na parafialnej stronie internetowej.
  NIE MA ZGŁOSZEŃ TELEFONICZNYCH!
 6. Jeśli przed Mszą Św. nadal są w kościele wolne miejsca, można również spontanicznie wziąć udział w Mszy Świętej wpisując swoją obecność na listę u osoby porządkowej, aby w przypadku zakażenia, służby medyczne mogły prześledzić możliwy łańcuch infekcji. Listy z danymi adresowymi będą przechowywane w biurze parafialnym przez okres 14 dni po czym zostaną zniszczone.
 7. Niestety, musicie Państwo również liczyć się z tym, że nie będzie już wolnego miejsca i nie będzie można wejść do kościoła. W tej sytuacji prosimy o uszanowanie uwag i zastosowanie się do poleceń osób nadzorujących i udanie się do domów.
 8. Osoby z symptomami przeziębienia lub gorączki nie będą mogły uczestniczyć w Mszach Świętych! W tej sytuacji prosimy o pozostanie w domach.
 9. Prosimy o przyniesienie własnych książeczek do nabożeństwa. Podczas Mszy Świętych nie będzie również wspólnego śpiewania oraz wspólnych modlitw przed i po zakończeniu Eucharystii.
 10. Wchodząc do kościoła prosimy zachowanie odpowiednich odstępów oraz zdezynfekowanie rąk ustawionym w tym celu przy wejściu środkiem do dezynfekcji.
 11. W kościele dostępne są tylko miejsca siedzące, opatrzone odpowiednim numerem. Prosimy zajmować miejsca, które zostały Państwu przydzielone. Rodziny zamieszkujące pod wspólnym adresem nie wymagają osobnego miejsca siedzącego.
 12. Znak pokoju przekazywany jest przez skinienie głową.
 13. Kolekta będzie zbierana przy wyjściu z kościoła po skończonej Mszy Świętej.
 14. Kropielniczki z wodą święconą pozostaną puste do odwołania.
 15. Po zakończonej Mszy Świętej prosimy o szybkie rozejście się do domów, aby nie tworzyć niedozwolonych grup.

 

UWAGA!!
W naszym kościele również obowiązuje 
 

Zobacz więcej >>


I Komunia św. i bierzmowanie

W związku z ciągle niepewną i wciąż zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w Niemczech i w Polsce informujemy, że termin I-Komunii św. i bierzmowania uzależniony jest od decyzji biskupstwa Limburg. Możemy jedynie przewidywać, iż uroczystości będą mogły się odbyć jesienią.

Zobacz więcej >>


Modlitwa o zatrzymanie epidemii

Panie Jezu, Zbawicielu świata.

Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi,

zmiłuj się nad nami

i wybaw nas od wszelkiego zła!


Zobacz więcej >>


Komunia św. duchowa

W sytuacji, kiedy wierni nie mają możliwości uczestnictwa we Mszy św. i przyjmowania Komunii świętej sakramentalnej, Kościół zaleca Komunię duchową. Praktyka ta znana była już w starożytności. Polega ona na wzbudzeniu w sobie gorącego pragnienia przyjęcia Pana Jezusa.

 

Sam sposób przyjęcia Komunii duchowej może mieć formę krótkiej modlitwy, np.: Pragnę Cię przyjąć Panie z tą samą czystością, pokorą i pobożnością, z jaką przyjęła Cię Twoja Najświętsza Matka w chwili Zwiastowania, z duchem i żarliwością świętych.


Zobacz więcej >>


Wydarzenia ostatnich miesięcy

Jasełka w PMK Wiesbaden


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia

 

 

  „Prowadź Gwiazdo dalej, dalej, dalej,
niech nie zgaśnie nigdy światło twe ...”

26.01.2020r. Powyższe słowa stały się motywem przewodnim tegorocznych jasełek, które zostały wystawione w po raz dziesiąty przez uczniów naszej szkoły 26.01.2020 r. po Mszy Św.

Dzieci przedstawiły dobrze znane wszystkim wydarzenia pamiętnej nocy w Betlejem. Młodzi aktorzy zagrali swoje role z przejęciem i zaangażowaniem: Maryja i Józef w swej wędrówce dotarli do stajenki, „gdzie narodziło się Dziecię - Bóg“ , chór aniołów ogłosił światu przyjście Syna Bożego, ubodzy pasterze i trzej królowie oddali pokłony Dzieciątku, Jezusa odwiedziły też dzieci.

Uczniowie wystąpili w pięknych i dopasowanych do roli kostiumach. Rodzice wykonali dekoracje i rekwizyty budujące klimat jasełek i wzmacniające ich przesłanie.

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, dzięki którym nasze szkolne jasełka były tak pięknie przygotowane.

Krystyna Maciejuk i Barbara Pieknioczka

VII Koncert Młodych Artystów


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

19 stycznia 2020 r. w Kościele św. Rodziny PMK Wiesbaden miała miejsce siódma już edycja naszego tradycyjnego Koncertu Młodych Artystów. Koncert został oficjalnie rozpoczęty przez panią Małgorzatę Świerczek, opiekunkę scholi parafialnej i organizatorkę tego i wielu innych świetnych wydarzeń muzycznych w naszej parafii. W tym roku wystąpiło 19 dzieci i młodzieży. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich uczestników gromkimi brawami.

Poniżej można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia oraz filmy z występu naszej scholi.

Zaprzysiężenie Rady Parafialnej

W niedzielę 15 grudnia podczas uroczystej Sumy, ks.Proboszcz dokonał przyjęcia od nowo wybranej Rady Parafialnej przy PMK Wiesbaden aktu zaprzysiężenia. Członkowie Rady złożyli ślubowanie wypowiadając słowa przysięgi i kładąc prawą rekę na Świętej Ewangelii. Wszystkim, którzy podjęli się służby Kościołowi i niesienia pomocy Księdzu Proboszczowi w Jego codziennej trosce o Parafię, życzymy spełnienia wszelkich zamierzeń podjętych dla wspólnego dobra.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Pasowanie na ucznia

25 listopada 2019 roku. W bardzo dawnych czasach ceremonii pasowania dokonywano poprzez trzykrotne uderzenie mieczem po ramieniu. Na pamiątkę tego pięknego zwyczaju, ksiądz Proboszcz poprzez dotknięcie ramienia dziecka specjalnym ołówkiem, dokonał przyjęcia przejętych pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Zaproszeni rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom.Wszystkim nowym uczniom życzymy powodzenia i wielu sukcesów.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Przekazanie relikwii męczenników z Pariacoto - 10.11.2019

Bal Wszystkich Świętych


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Promocja ministrantów

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata miała miejsce promocja nowych ministrantów. Do ich grona zostało włączonych sześcioro kandydatów. Ks. Proboszcz poświęcił stróje liturgiczne i pobłogosławił nowo przyjętych ministrantów. Życzymy im wszystkim, aby spełniali swoje funkcje z wielką pobożnością i miłością do Pana Jezusa.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

10-te urodziny Scholi

To już 10 lat! W niedzielę 17 listopada, w dzień św. Cecylii, patronki naszej Scholi, świętowaliśmy 10-tą rocznicę powstania zespołu dziecięco-młodzieżowego przy Polskiej Parafii w Wiesbaden.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Nabożeństwo na cmentarzu

"Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr."


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Pielgrzymka Scholi do Medjugorie

W czasie ferii świątecznych nasza schola udała się na pielgrzymkę do Medjugorie. Zdjęcia i filmy z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie scholi lub w naszej galerii Sway.


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Festyn parafialny i wręczenie odznaczeń

 
Film i zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

25/lecie Swięceń Kapłańskich


Zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia.

Niepowtarzalne Jasełka Scholi

Ta historia mogła wydarzyć się tu – w naszym mieście, na naszej ulicy, w naszym domu. Bardzo, bardzo blisko nas... Ona ciągle się dzieje..." W niedzielę, 27 stycznia, nasza Schola pod kierunkiem pani Małgorzaty Świerczek przedstawiła niepowtarzalne Jasełka. W tym roku historia rozgrywała się w pewnym mieście na pewnej ulicy... Tam, pośród zabieganej, wpatrzonej w komputery, ciuchy, imprezy i witryny sklepowe młodzieży, obok ludzi biznesu liczących zyski, ludzi zwykłych, prostych, wracających z zakupów, śpieszących się, czekających na przystanku, pojawił się anioł, który głosił dobrą nowinę spotykając się z niezrozumieniem i brakiem czasu. Tylko jedna mała dziewczynka zainteresowała się dobrą nowiną. Co było dalej i jak to się skończyło można zobaczyć na naszym filmie z tego wydarzenia.

Na wielkie słowa uznania zasługują scenariusz i reżyseria, scenografia i kostiumy, gra aktorów i oprawa muzyczna! Brawo!


Film i zdjęcia: (c) Przemysław Nieściór

 

Niedziela Misyjna

Tegoroczny październik w Kościele to Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który ogłosił papież Franciszek z okazji stulecia Listu apostolskiego „Maximum illud” papieża Benedykta XV. W Orędziu pod tytułem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”, skierowanym na ten nadzwyczajny czas, papież Franciszek już we wstępie zaznacza, że ten dokument także dzisiaj wskazuje na potrzebę odnowienia pracy misyjnej w Kościele.
Papież podkreśla, że „świętowanie tego czasu pomoże nam przede wszystkim na nowo odkryć misyjne znaczenie naszej przynależności do Jezusa Chrystusa, wiary otrzymanej jako dar w sakramencie chrztu”. Ojciec święty pisze dalej, że poprzez przynależność do Chrystusa jesteśmy zobowiązani do głoszenia Dobrej Nowiny i dzielenia się doświadczeniem Boga w naszym życiu. „Ten misyjny nakaz jest skierowany do każdego z nas osobiście: zawsze jestem misją; zawsze jesteś misją; każdy ochrzczony jest misją”. Papież dalej mówi, że „nikt nie jest bezużyteczny i nieistotny dla Bożej miłości. Każdy z nas jest misją w świecie, ponieważ jest owocem Bożej miłości”.
Następnie papież stwierdza: „Także i dzisiaj Kościół nadal potrzebuje mężczyzn i kobiet, którzy na mocy swego chrztu, chętnie odpowiedzą na wezwanie do opuszczenia swoich domów, rodzin, ojczyzny, języka, swego lokalnego Kościoła”. „Głosząc Słowo Boże, dając świadectwo Ewangelii i celebrując życie Ducha Świętego, wzywają do nawrócenia, chrzczą i ofiarują chrześcijańskie zbawienie w poszanowaniu osobistej wolności każdego, w dialogu z kulturami i religiami ludów, do których są posłani”. Papież wzywa także nas: „niech nikt nie zamyka sie w swoim własnym „ja” , w egocentrycznym odniesieniu do własnej przynależności etnicznej i religijnej”. Papież Franciszek zaprasza nas, abyśmy wszyscy, którzy  zostaliśmy ochrzczeni włączyli się w wypełnianie dzieła misyjnego w Kościele.
W odpowiedzi na to zaproszenie nasza wspólnota wiesbadeńska włączyła się aktywnie w pomoc misjom, otaczając je modlitwą i wspierając materialnie misjonarzy, którzy pozostawili wszystko, opuścili swoje rodziny, swoją ojczyznę, aby iść i głosić Dobrą Nowinę tym, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa. W Niedzielę Misyjną zorganizowaliśmy kiermasz misyjny, w który zaangażowali się całym sercem nasi parafianie, piekąc pyszne ciasta, gotując smaczne zupy i przygotowując różne smakołyki. Cały dochód przeznaczamy, jak corocznie, na potrzeby misyjne Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie.
                                                Bożena Fitio


Zobacz więcej >>


Datenschutzerklärung

Allgemeine Datenschutzerklärung

Durch die Nutzung unserer Website erklären Sie sich mit der Erhebung, Verarbeitung und Nutzung von Daten gemäß der nachfolgenden Beschreibung einverstanden. Unsere Website kann grundsätzlich ohne Registrierung besucht werden. Dabei werden Daten wie beispielsweise aufgerufene Seiten bzw. Namen der abgerufenen Datei, Datum und Uhrzeit zu statistischen Zwecken auf dem Server gespeichert, ohne dass diese Daten unmittelbar auf Ihre Person bezogen werden. Personenbezogene Daten, insbesondere Name, Adresse oder E-Mail-Adresse werden soweit möglich auf freiwilliger Basis erhoben. Ohne Ihre Einwilligung erfolgt keine Weitergabe der Daten an Dritte.

Datenschutzerklärung für Cookies

Unsere Website verwendet Cookies. Das sind kleine Textdateien, die es möglich machen, auf dem Endgerät des Nutzers spezifische, auf den Nutzer bezogene Informationen zu speichern, während er die Website nutzt. Cookies ermöglichen es, insbesondere Nutzungshäufigkeit und Nutzeranzahl der Seiten zu ermitteln, Verhaltensweisen der Seitennutzung zu analysieren, aber auch unser Angebot kundenfreundlicher zu gestalten. Cookies bleiben über das Ende einer Browser-Sitzung gespeichert und können bei einem erneuten Seitenbesuch wieder aufgerufen werden. Wenn Sie das nicht wünschen, sollten Sie Ihren Internetbrowser so einstellen, dass er die Annahme von Cookies verweigert.

Datenschutzerklärung für Facebook

Unsere Website verwendet Funktionen von Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA . Bei Aufruf unserer Seiten mit Facebook-Plug-Ins wird eine Verbindung zwischen Ihrem Browser und den Servern von Facebook aufgebaut. Dabei werden bereits Daten an Facebook übertragen. Besitzen Sie einen Facebook-Account, können diese Daten damit verknüpft werden. Wenn Sie keine Zuordnung dieser Daten zu Ihrem Facebook-Account wünschen, loggen Sie sich bitte vor dem Besuch unserer Seite bei Facebook aus. Interaktionen, insbesondere das Nutzen einer Kommentarfunktion oder das Anklicken eines „Like“- oder „Teilen“-Buttons werden ebenfalls an Facebook weitergegeben. Mehr erfahren Sie unter https://de-de.facebook.com/about/privacy.


Zobacz więcej >>