ZAPOWIEDZI PIELGRZYMEK

GRUZJA - ARMENIA
Termin: 22.04 - 01.05.2018r.
Koszt 1.460 €

 

1 dzień 22.04.2018

Zbiórka na lotnisku we Frankfurcie o godz. 12.00 (Counter 841-843, TERMINAL 2, STREFA D, Level 2). Wylot z Frankfurtu o godz. 14.15, przylot do Kijowa o godz. 17.50. Wylot z Kijowa o godz. 21.50, przylot do Tbilisi o godz. 01.35. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień 23.04.2018 Tbilisi

Śniadanie. ok. godz. 12.00 zwiedzanie TBILISI: Kościół Świętej Trójcy (Cminda Sameba) największa świątynia w rejonie Zakaukazia Twierdza Narikala i Pomnik Matki Gruzji – Kartwlis Deda Abanotubani najstarsza dzielnica miasta, słynąca z siarkowych źródeł i łaźni Kościół Metechi Anczischati, najstarsza świątynia w Tbilisi, datowana na VI wiek. Katedra Sioni do 2004r siedziba patriarchy Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. W katedrze przechowywany jest krzyż świętej Nino. Aleja Szoty Rustawelego - główna arteria miasta, między Placem Wolności, a Placem Rewolucji Róż. Znajdują się przy niej m.in. Parlament, Gruzińskie Muzeum Narodowe, kościół Kaszweti, Teatr im. Szoty Rustawelego, opera im. Paliaszwiliego, Galeria Malarstwa i Filharmonia. Kolacja z lampką wina i pokazem tańców gruzińskich, nocleg w Tbilisi.

3 dzień 24.04.2018
Tibilisi - Mccheta - Gori - Uplistsikhe - Tibilisi (240 km.).

Śniadanie MCCHETA, wpisana w 1994 na listę światowego dziedzictwa UNESCO - dawna stolica Gruzji, tutaj król Mirian III w 337 r. przyjął chrześcijaństwo. Katedra Sveti Cchoveli (Drzewa Życia), miejsce koronacji i pochówku gruzińskich królów Monastyr Dżwari z VI w. wybudowany w miejscu krzyża św. Nino, która przyniosła do Gruzji chrześcijaństwo. Monastyr Samtawro miejsce spoczynku pierwszych chrześcijańskich władców króla Miriana i królowej Nany oraz relikwie licznych świętych GORI (stolica regionu), miasto z którego pochodził Józef Stalin. UPLISTSIKHE największe skalne miasto i najstarszy zabytek w Gruzji (II tys. p.n.e.), ważny ośrodek handlowy na Jedwabnym Szlaku. Kolacja, nocleg w Tbilisi.


4 dzień 25.04.2018
Tbilisi - Bolnisi - Dmanisi - Tbilisi (220 km.)
Śniadanie BOLNISI dawne miasto kolonistów niemieckich, znajduje się tu jeden z najstarszych kościołów Gruzji Katedra Sioni - kamienna bazylika z V w. znana z najstarszych na terenie Gruzji inskrypcji w języku gruzińskim. DMANISI wykopaliska ludzkich szczątków sprzed ok. 2 mln. lat. Są to najstarsza ślady człowieka poza Afryką. Kolacja, nocleg w Tbilisi.


5 dzień 26.04.2018
Tbilisi - Bodbe - Signagi - Weliscyche -Telavi (180 km.)
Śniadanie KACHETIA, region słynący z uprawy winorośli BODBE, monastyr św. Grzegorza z IX w., miejsce kultu św. Nino SIGHNAGHI pieczołowicie zrekonstruowane miasteczko położone na wzgórzu, w środku rozległej równiny słynącej z winnic, z muru twierdzy Sighnaghi można podziwiać widoki Równiny Alazani wciśniętej pomiędzy pasmo Głównego Wielkiego Kaukazu a Góry Gomborskie WELISCYCHE lokalna , 300 letnia, winnica gdzie będzie obiad połączony z degustacją wina. Nocleg w Telavi.


6 dzień 27.04.2018
Telavi - Alaverdi - Gremi - Cinandali - Gurjaani - Tbilisi (220 km.)
Śniadanie TELAVI stolica Kachetii. W mieście są 4 zabytkowe fortyfikacje z różnych okresów hist. ALAWERDI monastyr z XI w, w okresie istnienia feudalnego państwa był najbardziej znaczącą świątynią w całej Kachetii. GREMI jeden z najważniejszych zabytków architektury gruzińskiej, dawna stolica królestwa Kachetii CINANDALI. Pałac i ogrody, obecnie muzeum, Al. Czawczawadzego, gruzińskiego poety i myśliciela z XIX w. Przejazd do Tbilisi, Kolacja i  nocleg w Tbilisi.


7 dzień 28.04.2018
Tbilisi - Sadakhlo (75 km.) Granica Gruzji i Armenii, Haghpat - Sevan - Erywań (230 km.) Śniadanie Przejazd do granicy Armenii, wjazd do Armenii HAGHPAT ormiański klasztor z X-XIII (w 1996r. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO był), był ważnym centrum duchowym, naukowym, edukacji i kultury SEVAN, największy zbiornik wodny Armenii i jedno z największych wysokogórskich (1900 m.n.p.m.) jezior Euroazji. Kolacja i nocleg.


8 dzień 29.04.2018
Garni - Geghard - Khor Virap - Erywań (220 km.).
Śniadanie GEGHARD zespół klasztorny z VIIIw., częściowo wykuty w skale GARNI pozostałości dawnej letniej rezydencji królów ze świątynią boga Mitry położone na wzniesieniu nad doliną rzeki Azat. ERYWAŃ spacer po starym mieście: dzielnica rządowa, Plac Republiki, ulica Abovian z historyczną zabudową, opera, Kaskada Pomnik Muzeum Ludobójstwa Ormian. Kolacja, nocleg Erywań.


9 dzień 30.04.2018
Śniadanie, ECZMIADZYN - siedziba katolikosa, patriarchy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Zabytkowy zespół katedralny ZWARTNOC ruiny świątyni z VIIw. KHOR VIRAP monastyr gdzie więziony był św. Grzegorz, stąd rozciąga się panorama na znajdującą się po tureckiej stronie świętą górę Ormian - Ararat (5165 m n.p.m.), na szczycie której w czasie potopu osiadła Arka Noego. Kolacja ok. godz. 19.00, przejazd do Gruzji na lotnisko w Tbilisi.

10 dzień 01.05.2018
Wylot z Tbilisi o godz. 04.35, przylot do Kijowa o godz. 06.40. Wylot z Kijowa o godz. 11.10 przylot do Frankfurtu o godz. 13.00.

Ważne informacje:

Dokumentem podróży jest PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia podróży!


ŚWADCZENIA wliczone w cenę:

Przelot samolotem rejsowym Ukraińskich Linii Frankfurt-Kijów-Tbilisi, Tbilisi-Kijów-Frankfurt, Bagaż rejestrowany 23 kg, bagaż podręczny 7 kg.
W czasie lotów NIE MA POSIŁKÓW I NAPOJÓW, TYLKO PŁATNE.

8 noclegów, 8 śniadań , 8 kolacji, po kolacji podawana jest, do wyboru, kawa albo herbata (NAPOJE, poza wymienionymi w programie, NIE SĄ WLICZONE W CENĘ). Autokar na całej trasie, Ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni napiwki dla kierowców, przewodników i w lokalnych restauracjach, degustacja wina w Weliscyche.

NIE WLICZONO w cenę:

Wydatków nie wymienionych w programie, posiłków i napojów nie wymienionych w programie, wydatków osobistych, opłat i zwyczajowych napiwków za wnoszenie bagaży i inne dodatkowe usługi nie ujęte w programie. Biletu wstępu do muzeum katedralnego w Eczmiadzyn ok. 2000 ADM tj. 4 Euro.