OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 32 niedzielę zwykłą


1. Dziś 11 listopada - 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej racji - jako polska parafia włączamy się w akcję "Niepodległa do hymnu" i o godz. 12.00 wraz z resztą Polaków w kraju i za granicą odśpiewamy hymn państwowy. Wydarzenie to zostało już zameldowane na stronie www.niepodlegla.gov.pl. Tuż po ogłoszeniach parafialnych, narodowo-patriotyczna refleksja, którą przeprowadzi Pan Zenon Marciniak.
2. Zapraszamy do uczestnictwa w centralnych dla całych Niemiec oroczystości w najbliższą sobotę 17 listopada br.
- o godz. 10.30 okolicznościowa akademia w Capitol Theater w Offenbach.
- o godz. 14.00 Msza św. dziękczynna w katedrze św. Bartłomieja we Frankfurcie. Uroczystość obchodzona jest pod hasłem „Wdzięczni Bogu i ludziom”. Mszy św. - na którą przybędą delegacje wszystkich Polskich Misji w Niemczech (wraz ze sztandarami) -  przewodniczył będzie ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.
3. W najbliższą niedzielę 18 listopada patriotyczna akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 12.00 (będzie bez kazania) i bezpośrenio po niej akademia. Po akademii odbędzie się festyn patriotyczny. W programie grochówka wojskowa, bigos, kawa, ciasto i napoje. Dochód z festynu przeznaczamy na rzecz kombatantów, włączając się w ten sposób w kolejną ogólnopolską akcję "Rodacy bohaterom".
4. Tegoroczne spotkanie dzieci ze św. Mikołajem w niedzielę 9 grudnia zaraz po sumie. Można już zapisywać dzieci wpłacając 7€ w zakrystii, biurze lub u pań nauczycielek. Zapisy najpóźniej do piątku 30 listopada.
5. W najbliższą niedzielę przedstawiciel wydawnictwa „Cywilizacja Miłości” z Opola oferował będzie szeroki wybór katolickich książek. Zachęcamy do skorzystania z oferty.
6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia kalendarze-cegiełki na Haus Concordia oraz najnowszy numer Naszego Słowa.
7. Trwamy w miesiącu modlitwy za zmarłych, wciąż można składać na WYPOMINKI, tj. wypisywać kartki z imionami zmarłych za których przez cały listopad odprawiane będą w naszej parafii Msze św. Kartki wyłożone przy wyjściu z kościoła. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składane przy tej okazji ofiary na Msze św.
8. Msze św. w tygodniu:
- czwartek         godz. 18.00
- piątek         godz. 18.00
- niedziela        godz. 9.30, 12.00 i 18.30
9. Biuro Parafialne czynne w:
- poniedziałek i wtorek        godz. 10.00-14.00
- czwartek i piątek        godz. 14.00-18.00
10. Za dwa tygodnie Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej parafii Dzień Ministranta. Podczas sumy promocja kandydatów do rangi ministranta ołtarza a po niej spotkanie wszystkich ministrantów połączone z poczęstunkiem.

                                                                               Wiesbaden, 11.11.2018r.