OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na 4 niedzielę Wielkiego Postu - Laetare


1. Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Laetare czyli niedzielą radości. Jej nazwa pochodzi od pierwszych słów łacińskiej antyfony Laetáre, Ierúsalem,
et convéntum fácite... tzn. Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie! Kolorem liturgicznym jest dziś kolor różowy.
2. W najbliższą niedzielę - w ramach ogłoszeń - podczas wszystkich Mszy św. odczytany zostanie List odnoszący się do dzieła budowy kaplicy Miłosierdzia Bożego przy Haus Concordia w Herdorf-Dermbach oraz remontu domu. Wraz z informacjami o bieżącym stanie prac, wyposażaniu kaplicy oraz finalizowaniu działań związanych z remontem ośrodka - zawarta będzie w nim prośba o dalszą, choć skromną pomoc i ofiarę, którą w ramach tegorocznej jałmużny postnej będziemy mogli wesprzeć to dzieło. Po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, my księża czekać będziemy z puszkami. Już dziś Wszystkim ofiarodawcom już teraz składamy staropolskie „Bóg zapłać”!
3. W Wielkim Poście w niedzielę różaniec odmawiamy bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. porannej.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
- w piątek Droga Krzyżowa godz. 18.00.
- w niedzielę Gorzkie Żale 20 minut przed Sumą tj. o godz. 11.40.
5. Msze św. w tygodniu:
- czwartek        godz. 18.00
- piątek         po Drodze Krzyżowej
- niedziela        godz. 9.30, 12.00 i 18.30
6. Biuro Parafialne czynne:
- poniedziałek i wtorek        godz. 10.00-14.00
- czwartek i piątek         godz. 14.00-18.00
7. W najbliższą niedzielę 18 marca o godz. 10.30 zbiórka ministrantów i lektorów.
8. Za niecałe 2 tygodnie - w czwartek 22 marcaa - rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Przeprowadzi je w naszej parafii ojciec Marek Kowalski, paulin. Program spotkań rekolekcyjnych oraz porządek świątecznych nabożeństw umieszczony jest w naszych w Wiadomościach Parafialnych. Są one do zabrania przy wyjściu z kościoła.
9. Uwaga młodzieńcy oraz mężczyźni, którzy pragnęliby w tym roku podjąć straż honorową przy Bożym Grobie. Spotkanie dla wszystkich chętnych do tej zaszczytnej służby w najbliższą niedzielę tj. 18 marca o godz. 11.00 w salach parafialnych.
10. Od dzisiejszej niedzieli w sklepiku przy wyjściu z kościoła do nabycia są: kartki świąteczne a od przyszłej również będzą tradycyjne polskie palmy.
11. Przy wyjściu u ministrantów do zabrania Wiadomości Parafialne z programem rekolekcji.


                                                                         
Wiesbaden, 11.03.2018r.