Ogłoszenia Parafialne
na 4 niedzielę Wielkiego Postu - Letare


 1. Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Laetare czyli niedzielą radości. Jej nazwa pochodzi od pierwszych słów łacińskiej antyfony Laetáre, Ierúsalem, et convéntum fácite... tzn. Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie! Kolorem liturgicznym jest dziś kolor różowy. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, podczas wszystkich Mszy św. odczytywany jest dziś List odnoszący się do dzieła budowy kaplicy Miłosierdzia Bożego przy Haus Concordia w Herdorf-Dermbach. Wraz z informacjami o zaawansowaniu budowy - jak słyszeliśmy - zawarta jest w nim prośba o dalszą, choć skromną ofiarę, którą w ramach tegorocznej jałmużny postnej możemy DZIŚ wesprzeć to dzieło. Po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, duszpasterze czekać będą z puszkami. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”!
 2. Przy okazji dzisiejszej zbiórki z dumą i radością informujemy, iż dotychczas na potrzeby budowy kaplicy nasza parafia zebrała i przekazała łącznie 20.740,94 €. Na kwotę tę składają się ofiary prywatne naszych parafian oraz składka, którą zebrał ks. Damian Lewiński – dyrektor Haus Concordia.
 3. W Wielkim Poście w niedzielę różaniec odmawiamy bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. porannej.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  - w piątek Droga Krzyżowa godz. 18.00.
  - w każdą niedzielę Gorzkie Żale 20 minut przed Sumą tj. o godz. 11.40.
 5. Msze św. w tygodniu:
  - czwartek        godz. 18.00
  - piątek         po Drodze Krzyżowej
  - sobota        pierwsza miesiąca godz. 16.00
  - niedziela        godz. 9.30, 12.00 i 18.30
 6. Biuro Parafialne czynne:
  - poniedziałek i wtorek        godz. 10.00-14.00
  - czwartek i piątek         godz. 14.00-18.00
 7. Za niecałe 2 tygodnie - w czwartek 6 kwietnia - rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Przeprowadzi je w naszej parafii ojciec Sylwester Kopyt, paulin. Program spotkań rekolekcyjnych oraz porządek świątecznych nabożeństw umieszczony jest w naszych w Wiadomościach Parafialnych. Są one do zabrania przy wyjściu z kościoła.
 8. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy czwartek - 30 marca po Mszy św.
 9. Najbliższa niedziela – 5 Wielkiego Postu - to również pierwsza niedziela miesiąca-adoracyjna. Po sumie zmiana w Kołach Żywego Różańca.
 10. Uwaga młodzieńcy oraz mężczyźni, którzy pragnęliby w tym roku podjąć straż honorową przy Bożym Grobie. Spotkanie dla wszystkich chętnych do tej zaszczytnej służby w najbliższą niedzielę tj. 2 kwietnia o godz. 11.00 w salach parafialnych.
 11. Również od przyszłej niedzieli w sklepiku przy wyjściu z kościoła do nabycia będą: kartki świąteczne, czekoladowe baranki wielkanocne oraz tradycyjne polskie palmy.
 12. Przy wyjściu u ministrantów do zabrania Wiadomości Parafialne z programem rekolekcji.

                                                                      Wiesbaden, 26.03.2017r.