OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na 16 niedzielę zwykłą


1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich Gości oraz spędzających w naszym mieście swoje urlopy. Zapraszamy do naszego kościoła do wspólnej modlitwy i życzymy udanego pobytu. Wszystkim zaś naszym Parafianom którzy wyjeżdżają na zasłużone urlopy, życzymy aby był to czas dobrego wypoczynku, relaksu i nabrania nowych sił i ducha. Wszyscy jednak bez wyjątku pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej Mszy św. i o modlitwie.
2. Msze św. w tygodniu:                                            
- czwartek        godz. 18.00
- piątek         godz. 18.00
- niedziela        godz. 9.30, 12.00 i 18.30
3. Biuro Parafialne czynne tylko w piątek w godz. 14.00-17.30
4. Rozpoczynamy nabór dzieci do przedszkola i szkoły oraz na zajęcia z religii w roku szkolnym 2018/19. Plan lekcji, formularze zgłoszeń oraz inne informacje dostępne są na stronie internetowej parafii oraz na specjalnie przygotowanych ulotkach szkolnych.
5. Dziś gościmy - już po raz piąty w naszej parafii - zespół atrystyczny ZBRUCZ z Tarnopola na Ukrainie. Zespół wystąpi  podczas Mszy św. a po każdej Mszy da krótki 20 minutowy koncert. Zespół swą działalnością artystyczną finansuje transpost: pozyskanych łóżek szpitalnych, wózków inwalidzkich oraz innych śwrodków medycznych do Ukrainy. Zapraszamy serdecznie wszystkich do uczestnictwa w występie i składamy „Bóg zapłać” za dar serca, który można złożyć przy wyjściu z kościoła na ręce przedstawicieli zespołu.
6. Za tydzień w niedzielę 29 lipca dokonamy tradycyjnego poświęcenie pojazdów z racji przypadającego w środę 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców. Poświęcenie po wszystkich Mszach św. na placu przed kościołem.
7. Doroczna uroczystość odpustowa ku czci MB Częstochowskiej i związany z nią Festyn Parafialny w tym roku przypadnie 26 sierpnia br., tj. za 5 tygodni. Już dziś jednak zapraszamy wszystkich Państwa, którzy pragnęlibyście włączyć się w przygotowania. Prosimy aby przynosić drobne fanty do tradycyjnej Fantowej Loterii (książki, drobne gadżety, maskotki czy butelkę wina) oraz zgłaszć chęć konkretnej pomocy w przygotowaniach. Za wszelkie zaangażowanie z góry serdecznie dziękujemy.
8. Przy wyjściu u ministrantów do nabycia najnowszy numer Naszego Słowa.
                                        Wiesbaden, 22.07.2018r.