OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej a w naszej parafii również dzień
I-szej Komunii św. Podczas katechezy przygotowanych zostało 40 dzieci z których 35 przystąpi dziś w naszym kościele.
2. Od poniedziałku rozpoczynamy „Biały Tydzień”. Dzieci w swoich strojach uczestniczą we Mszy św. codziennie o godz. 18.00. Zakończenie „Białego Tygodnia” w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30.
3. W najbliższy czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 13.00 i 18.30. Zachęcamy do uczestnictwa w ogólnej dla całego miasta Wiesbaden procesji, która rozpoczne się Mszą św. na Schlossplatz. o 10.30. Jak co roku zapraszamy dzieci I-Komunijne i rocznicowe w strojach do udziału w procesji.
4. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy św. a gdy jej nie ma, o godz. 19.00. W soboty o godz. 16.00.
5. Zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca wyjątkowo w sobotę 2 czerwca po Mszy św. o godz. 16.00.
6. W najbliższą niedzielę 3 czerwca, Rocznica I-Komunii św. Msza św. z udziałem dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. o godz. 12.00. Próba dla tych dzieci we środę 30 maja o godz. 16.45 w kościele. Spowiedź dla dzieci rocznicowych oraz dla ich rodzin w piątek o godz. 17.00.
7. Również 3 czerwca w niedzielę, oranizujemy „Parafialny Dzień Dziecka“. Spotkanie na Frauensteiner Sportplatz o godz. 14.00. Zapisy dzieci do 27 maja w biurze parafialnym i w zakrystii. Koszt - 5 € od pierwszego dziecka, kolejne z rodzeństwa gratis. Zapewniamy posiłki i napoje dla dzieci natomiast osoby dorosłe mogą przynieść swój wikt. Wiecej informacji na plakacie wywieszonym na drzwiach kościoła.
8. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu:
- poniedziałek i wtorek    godz. 10.00-14.00
- piątek            godz. 14.00-18.00
9. Zajęcia w Polskiej Szkole oraz lekcje Religii odbywają się normalnie według ustalonego planu. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego pokrywać się będzie jak co roku z końcem zajęć w niemieckich szkołach. Rozdanie świadectw zaplanowaliśmy w tym roku na piątek 15 czerwca.
10. Rozpoczynamy nabór dzieci do przedszkola i szkoły w roku szkolnym 2018/19. Więcej informacji na wyłożonych ulotkach szkolnych.
11. Na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje o koloniach, które jak co roku organizowane będą podczas wakacji letnich w Concordii oraz dorocznym
XVI Spotkaniu Młodych w Concordii w dniu 23 czerwca. Informacje są do zabrania również po formie ulotek.  Zachęcamy rodziców do zapoznania się z tą ofertą.
12. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Naszego Słowa z interesującym dodatkiem.                                                                          Wiesbaden, 27.05.2018r.