Portugalia (w roku 100 lecia objawień w Fatimie)

Lizbona - Cabo da Roca - Porto - Santiago de Compostela - Coimbra - Alcobaca - Fatima - Batalha -  Nazare - Tomar

Dzień 1: Zbiórka na lotnisku. Wylot z Franfurktu do Lizbony. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień  2: Śniadanie. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni), Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Po południu przejazd na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w ok. Lizbony. Obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Po śniadaniu  udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Czas wolny na odpoczynek. Wyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Pobyt w Fatimie. Udział w uroczystościach związanych z rocznicą objawień. Zwiedzanie miejsc: Kaplica Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Degustacja wina Porto. Następnie zwiedzanie: Cova da Iria, miejsce ukazania się Anioła, Aljustrel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w modlitwie i procesji z lampionami. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Porto - największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Przejazd do Santiago de Compostela Bazyliki św. Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Pobyt w Santiago de Compostela.  Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Przyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg

Dzień 7: Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do miejscowości Tomar. To historyczne miasto swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim, wspaniałemu zespołowi klasztornemu Zakonu Chrystusa. Imponująca budowla z XII w., będąca w przeszłości siedzibą Templariuszy, w 1983 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tomar to także przepiękna starówka, która powstała na planie szachownicy. W jej centrum, przy głównym placu, stoi zabytkowy kościół Św. Jana Chrzciciela. Ponadto miasto pełne jest domów z renesansowymi, barokowymi i romantycznymi fasadami. Zmęczeni zwiedzaniem mogą odpocząć w parku, usytuowanym nad rzeką, z którego roztacza się przyjemny widok na okolicę. Zwiedzanie zamku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Wyjazd do Lizbony  na lotnisko. Wylot do   Franfurktu

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera:
•    7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami
•    7 śniadań, 7 obiadokolacji
•    Przelot samolotem w obie strony
•    Opieka pilota
•    Ubezpieczenie NNW i KL
•    Realizacja programu autokarem na miejscu

Cena nie zawiera:
•    Opłat za przewodnika lokalnego oraz biletów wstępu: 50 €/os.   (kwotę zbiera pilot)

                Termin: 19-27.04.2017r.
             Pielgrzymka samolotowa!
                      Koszt:  870 €
                 

                      -------------------------------------------------------
                     Biuro Podróży PANORAMA
                      ul. Piłsudskiego 38  50-032 Wrocław
                      Tel.: 71/ 343 44 41, kom. 609 957 575
                      www.panorama.wroclaw.pl

Wstecz