Izrael z Jordanią

Termin: 06-16.03.2017r.
Koszt: 1.150€

Dzień 1 Wylot z Frankfurtu 14.55. Przesiadka w Stambule. Lądowanie w Tel Avivie o godz. 22.20. Transfer do hotelu na nocleg.
Dzień 2 Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazyliki Narodzenia Paoskiego – najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła. Wyjazd na Pole Pasterzy. Spacer. Po południu wizyta w Ain – Karem – w miejscu narodzenia św. Jana Chrzciciela i w Kościele Nawiedzenia, Kneset. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Cezarei Nadmorskiej- akwedukt. Przejazd do Hajfy na Górę Karmel - widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaretu w Galilei. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego Cudu zmieniając wodę w wino. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4 Śniadanie. Przyjazd na Górę Tabor (Góra Przemienienia Paoskiego). Powrót do hotelu. W trakcie podróży krótki postój nad Rzeką Jordan (miejsce chrztu). Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieostw, Kościół Rozmnożenia Chleba, przepłynięcie przez Jezioro Galilejskie. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra). Krótki postój nad Jeziorem Galilejskim, odpoczynek, opcjonalnie - lunch „Ryba św. Piotra” (płatne dodatkowo ok. 20$). Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 5 Śniadanie. Wyjazd wcześnie rano w kierunku Jordanii. Przejazd do granicy Jordanii. Przejazd do Ammanu. Zwiedzanie: Góra Nebo – miejsce skąd Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną oraz miejsce jego śmierci, Madaba – mozaika w kościele Św. Jerzego, Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6 Śniadanie. Zwiedzanie Petry - to starożytne miasto może byd zwiedzane pieszo lub konno, przez ciasny wąwóz „SIQ”, droga wiodąca przez wieżowe klify z pięknym widokiem na „Red Rose City” do skarbca Faraona. Zwiedzanie Al-Karak gdzie znajduje się zamek krzyżowców. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 7 Śniadanie. Wyjazd z hotelu wcześnie rano w kierunku Allenby Bridge . Po południu zwiedzanie Qumran - wioski Esseoczyków. Pustynia Judzka - postój na pustyni: w Qasr al-jahuud (oryginalne miejsce chrztu Jezusa). Przejazd do hotelu na obiadokolację nocleg.
Dzień 8 Po śniadaniu przejazd do Betanii, wizyta w Jerycho - Góra kuszenia, Sykomora Zacheusza. Pobyt nad Morzem Martwym, powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 9 Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy: Góra Oliwna z panoramicznym widokiem na „Złote Miasto” , Kościół Św. Anny, wizyta w Kościele Pater Noster. Ogrody Getsemani, Kościół Wszystkich Narodów, Kościół i Grób NMP. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 10 Śniadanie. Wejście do starego miasta Jerozolimy od strony bramy św. Stefana. Następnie widok na Meczet Al.-Aqsa, Kopuła Skały, Ecce Homo oraz Więzienie Chrystusa. Idąc Droga Krzyżową – Via Dolorosa, przejdziemy w kierunku Bazyliki Bożego Grobu. Następnie Kościół św. Piotra Z Gallianatu oraz przejście do Góry Syjon, zwiedzanie Kościoła Zaśnięcia NMP. Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 11 Wczesne wykwaterowanie. Wylot z Tel Avivu do Frankfurtu. O godz. 7.20. Przesiadka w Stambule. Lądowanie we Frankfurcie o godz. 14.00.

Cena zawiera:
- noclegi w hotelach, pokoje 2,3 os. z łazienkami
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
- bilet lotniczy, transfery autokarem
- opieka pilota – przewodnika, opieka duszpasterska
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i wizy jordaoskiej – 150$
- dodatkowych napojów do obiadokolacj,.

                      Biuro Podróży PANORAMA
                      ul. Piłsudskiego 38  50-032 Wrocław
                     Tel.: 71/ 343 44 41, kom. 609 957 575
                     www.panorama.wroclaw.pl

Wstecz