Irlandia

1 dzień 4.06.2018

Zbiórka  na lotnisku w Frankfurcie 14.00 lotnisku, odprawa bagażowa i o godz. wylot do DUBLINA. Przylot godz. Transfer do hotelu i nocleg.

 

2 dzień 5.06.2018
Śniadanie.  DUBLIN - zwiedzanie miasta: Spacer wzdłuż rzeki Liffey, średniowieczna dzielnica Temple Bar, Zamek Dubliński, katedra św. Patryka z XII w., Trinity College - uczelnia założona w 1592 r., słynąca ze starej biblioteki z cennym manuskryptem z IX w., tzw. Księgi z Kells, Muzeum Narodowe; wizyta w destylarni irlandzkiej whiskey lub w Guinness Storehouse (fakult.). Zakupy na Grafton Street. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

3 dzień 6.06.2018
Śniadanie. Przejazd do doliny rzeki Boyne, w której wzgórze Tary było centrum celtyckiej Irlandii. Zobaczymy NEWGRANGE - grobowiec korytarzowy sprzed 5000 lat i MONASTERBOICE - ruiny klasztoru  z czasów św.Patryka, znane z kamiennych celtyckich krzyży. Następnie przejazd do Irlandii Północnej: BELFAST - objazd i spacer po mieście: ratusz, opera, katedra św. Anny, zamek); spacer wzdłuż Golden Mile - ulice sklepów i kawiarni. Hotel w okolicy Belfastu, kolacja, nocleg.

 

4 dzień 7.06.2018
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na GROBLĘ OLBRZYMA na północnym wybrzeżu Irlandii, wychodni 40 tysięcy bazaltowych kolumn. Przejazd do LONDONDERRY (Derry) - spacer po starym mieście otoczonym dobrze zachowanymi murami miejskimi. W mieście odnajdujemy liczne murale, które upamiętniają niedawne walki protestantów z katolikami. Hotel w okolicy Donegal, kolacja, nocleg.

 

5 dzień 8.06.2018
Śniadanie. Zwiedzanie muzeum życia wiejskiego. Przejazd w rejon PARKU NARODOWEGO CONNEMARA, z krajobrazami wrzosowisk, bagien, jezior i granitowych gór. Droga prowadzi nad jedynym w Irlandii FIORDEM KILLARY, otoczonym urwistymi zboczami, z pływającymi farmami łososi i małży. Wizyta w romantycznym, uroczo położonym nad brzegiem jeziora neogotyckim opactwie KYLEMORE sióstr benedyktynek. Obejrzymy panoramę okolicy z góry ze statuą Chrystusa. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Galway, nocleg.

 

6 dzień 9.06.2018
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do GALWAY - nadmorskiego miasta z dawną zabudową wąskich i krętych uliczek. Przejazd do BURREN - krainy skalistych wapiennych płaskowyży, formacji krasowych i wysokich klifów oraz megalitycznych grobowców. Widoki KLIFÓW MOHERU z ponad 200-metrowego urwiska. Wizyta w BUNRATTY FOLK PARK, skansenie prezentującym życie XIX-wiecznych irlandzkich wsi i miasteczek. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Limerick, kolacja, nocleg.

 

7 dzień 10.06.2018
Śniadanie. Wyprawa PIERŚCIENIEM KERRY - trasą wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, wśród skał i subtropikalnej roślinności. Przyjazd do KILLARNEY i zwiedzanie Muckross House - XIX-wiecznego elżbietańskiego dworu z muzeum folkloru i rolnictwa oraz ogrodami z rododendronami. Przejazd do hotelu w okolicy Cork, kolacja, nocleg.

 

8 dzień 11.06.2018
Śniadanie. Przejazd do CASHEL, zwiedzanie kompleksu średniowiecznych budowli sakralno-obronnych, położonych na wysokiej skale, w tym ogromnej XI-wiecznej katedry. Krótka przerwa na ewentualny posiłek (we własnym zakresie) , a jak czas pozwoli - wizyta w KILKENNY, zwanym Marmurowym Miastem, z górującym nad nim średniowiecznym zamkiem. Przejazd na lotnisko, odprawa i odlot do Frankfurtu.  

 

W cenie ujęte są:

  • Przelot liniami  Lufthansa Dublin
  • Noclegi w pokojach 2 – osobowych z łazienkami.
  • 7 śniadań + 6 obiadokolacji.
  • Przejazd autokarem turystycznym.
  • Bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów.
  • Ubezpieczenie NNW i KL.
  • Opieka pilota – przewodnika.

Wstecz