29 października 2017 - Bal Wszystkich Świętych

Holy Wins (Święty zwycięża) - pod tym hasłem w Polsce w ubiegłych latach były organizowane dla dzieci bale "Wszystkich Świętych". Nieprzypadkowo wybrany jest czas - kiedy wszyscy przebierają się za kościotrupy, niektóre katolickie parafie oferują alternatywę w postaci powyższej inicjatywy. Chodzi o promowanie dobrych wzorców, a świetną ku temu okazją są zbliżające się święta Wszystkich Świętych.

Dzieci naszej parafii miały za zadanie wybrać sobie swoich ulubionych świętych. Następnie poznać ich życie. Ukoronowaniem prac było znalezienie stroju, w jakim występował dany święty. Wreszcie wszyscy spotkali się na uroczystej Mszy św. połączonej z "przemarszem Wszystkich Świętych". Miało miejsce specjalne kazanie dla dzieci, podczas którego dowiedzieliśmy się, jakich św. wybrały dzieci. Był niejeden Jan Paweł II, wielu św. Mikołajów, św. Franciszków. Był nawet Franciszek Ksawery, czy dwie Filomeny! Był św. Fabian i św. O.Pio. Do tego anioły -  Rafał, Michał i Gabriel. Mieliśmy Maryję (kilka), był św. Antoni, biblijny król Dawid i wielu wielu innych. Kazanie połączone było z elementami "uświadomienia" dla rodziców w sprawach kupowanych dla dzieci zabawek czy gier komputerowych. Został położony nacisk na odpowiedzialność, rozsądek i świadomość podejmowanych w tych kwestiach wyborów, a także zachęta do nieulegania modom i gustom nie zawsze sprzyjającym dobremu odpowiedzialnemu wychowaniu.

Nareszcie wszyscy spotkali się na długooczekiwanym Balu. Profesjonalny DJ zajmował się muzyką, ks. Damian wraz z paniami katechetkami animował zabawy na przemian z opiekunami Scholi naszej parafii, którzy m.in animowali "tańce z pokazywaniem" - jak to radośnie wyglądało zobaczymy na załączonych filmikach i zdjęciach.

Wiele osób dopytywało, czy podobny bal będzie i w przyszłym roku. Rozwiewamy wątpliwości - oczywiście, że tak.

Składamy podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zabawy, a więc Katechetom, Scholi naszej parafii, przedstawicielom Rady Duszpasterskiej - którzy zajęli się przygotowaniami od strony gospodarczej, Rodzicom i nade wszytko Dzieciom!

 Kliknij tutaj, aby obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Wstecz