Z życia Misji


Przygotowywanie ozdób choinkowych i strojenie choinek

15.12.2019 W ostatnią sobotę do naszej parafii zawitały trzy piękne choinki, dwie 3-metrowe i jedna ogromna, 7-metrowa. Po południu nasza schola spotkała się w salce parafialnej, żeby przygotować ciekawe ozdoby do ich przystrojenia. Dzieci i rodzice za pomocą kleju, nożyczek i kolorowego papieru wspólnie stworzyli piękne łańcuchy, aniołki i gwiazdy. Efekt tej pracy można zobaczyć na zdjęciach z tego wydarzenia.


Przejdź do galerii >>


Zaprzysiężenie Rady Parafialnej

 W niedzielę 15 grudnia podczas uroczystej Sumy, ks.Proboszcz dr Adam Prorok dokonał przyjęcia od nowo wybranej Rady Parafialnej przy PMK Wiesbaden aktu zaprzysiężenia. Członkowie Rady złożyli ślubowanie wypowiadając słowa przysięgi i kładąc prawą rekę na Świętej Ewangelii. Wszystkim, którzy podjęli się służby Kościołowi i niesienia pomocy Księdzu Proboszczowi w Jego codziennej trosce o Parafię, życzymy spełnienia wszelkich zamierzeń podjętych dla wspólnego dobra.


Przejdź do galerii >>


Pasowanie na ucznia

25 listopada 2019 roku. W bardzo dawnych czasach ceremonii pasowania dokonywano poprzez trzykrotne uderzenie mieczem po ramieniu. Na pamiątkę tego pięknego zwyczaju, ksiądz Adam Prorok poprzez dotknięcie ramienia dziecka specjalnym ołówkiem, dokonał przyjęcia przejętych pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Zaproszeni rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom.Wszystkim nowym uczniom życzymy powodzenia i wielu sukcesów.


Przejdź do galerii >>


Promocja ministrantów

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata miała miejsce promocja nowych ministrantów. Do ich grona zostało włączonych sześcioro kandydatów. Ks. Proboszcz Adam Prorok poświęcił stróje liturgiczne i pobłogosławił nowo przyjętych ministrantów. Życzymy im wszystkim, aby spełniali swoje funkcje z wielką pobożnością i miłością do Pana Jezusa.


Przejdź do galerii >>


10-te urodziny Scholi

To już 10 lat! W niedzielę 17 listopada, w dzień św. Cecylii, patronki naszej Scholi, świętowaliśmy 10-tą rocznicę powstania zespołu dziecięco-młodzieżowego przy Polskiej Parafii w Wiesbaden.


Przejdź do galerii >>


Bal Wszystkich Świętych

 


Przejdź do galerii >>


Nabożeństwo na cmentarzu

"Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr."


Przejdź do galerii >>


Festyn parafialny

 


Przejdź do galerii >>


14 czerwca - Zakończenie Roku Szkolnego

W tym roku wyjątkowo wcześnie jak w latach poprzednich w naszej Szkole Polskiej tj. w piątek 14 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Na uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego przybyli uczniowie i uczennice, rodzice, nauczyciele i katecheci. Dyrektor Szkoły, ks. dr Adam Prorok, uroczystość rozpoczął krótkim podsumowaniem mijającego roku...
Przejdź do galerii >>


1 czerwca - Dzień Dziecka w Polskiej Szkole

Jak co roku o tej porze - 1 czerwca 2019 - odbył się przy Polskiej Misji Katolickiej w Wiesbaden Dzień Dziecka w Szkole Polskiej. Miał on miejsce na placu sportowym Frauenstein Wiesbaden. Uśmiechów w tym dniu było bez liku, a to dlatego, iż organizatorzy zapewnili moc przeżyć i atrakcji dla dzieci i rodziców.
Przejdź do galerii >>


Strona: 1 2