Z życia Misji


15 grudnia 2014 - Szkolna Wigilia

Jak co roku w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Spędziliśmy to popołudnie w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Dzieci zachwyciły swoim występem i umiejętnościami aktorskimi całą społeczność szkolną i rodziców...
Przejdź do galerii >>


2 grudnia 2014 - Przekazanie sztandaru Szkole Polskiej

„Czuwam i strzegę skarbu polskiej mowy, polskiego ducha, polskiego zwyczaju!” Te właśnie słowa wybraliśmy i umieściliśmy dumnie na sztandarze naszej Szkoły Polskiej, który uroczyście przekazany został uczniom 2 grudnia 2014r. w naszym parafialnym kościele w Wiesbaden.
Przejdź do galerii >>


29 listopada 2014 - Poświęcenie sztandaru Polskiej Szkoły

W ośrodku PMK Haus Concordia, podczas dorocznego spotkania przedstawicieli Rad Parafialnych, miało miejsce poświęcenie - ufundowanego przez członków Stowarzyszenia Pro Cultura Christiana e.V. w Wiesbaden - sztandaru dla Szkoły Polskiej w Wiesbaden.
Przejdź do galerii >>


23 listopada 2014 - 5 rocznica scholi

Śpiewające polskie dzieci są obecne w Wiesbaden, malowniczej stolicy Hesji już od 5 lat. To wystarczy, żeby powstała rodzina, która muzyką, śpiewem i przyjaźnią łączy rozproszone na obczyźnie rodziny. Wszystko zaczęło się od inicjatywy pani organistki...
Przejdź do galerii >>


2 listopada 2014 - Nabożeństwo na Südfriedhof

2 listopada br. w Dzień Zaduszny, jak co roku udaliśmy się jako polska parafia na pobliski cmentarz aby modlić się za zmarłych. Podążając w procesji alejami tej rozległej i pięknej nektopolii, przy pięciu stacjach...
Przejdź do galerii >>


19 października 2014 - Niedziela Misyjna

Dobrą tradycją naszej wiesbadeńskiej wspólnoty stało się już coroczne organizowanie w Niedzielę Misyjną kiermaszu, z którego dochód przeznaczamy na potrzeby misyjne.
Przejdź do galerii >>


12 października 2014 - XIV Dzień Papieski

Tegoroczny XIV Dzień Papieski był w naszej wspólnocie obchodzony szczególnie uroczyście. Przyczyniło się do tego wydarzenie zupełnie wyjątkowe.
Przejdź do galerii >>


20 września 2014 - Spotkanie u “Mutter aller Völker”, Frankfurt

20 września 2014 roku we Frankfurcie spotkały się 34 obcojęzyczne parafie z diecezji Limburg reprezentujące 80 różnych narodów z całego świata, aby pod przewodnictwem Biskupa Thomasa Löhr wspólnie świetować Narodziny Najświętszej Maryji Panny.
Przejdź do galerii >>


14 września 2014 - Poświęcenie tornistrów

Tuż po dacie rozpoczęcia roku szkolnego 2014/15 w naszym Landzie Hessen, swój ważny dzień mieli nasi "parafialni pierwszoklasiści".
Przejdź do galerii >>


5 września 2014 - Noc kościołów

Tegoroczna XIII już edycja "Nocy Kościołów" w Wiesbaden, szczególnie głęboko zapadła w serca i pamięć parafian PMK Wiesbaden a także przybliżyła mieszkańcom całego naszego miasta Kościół Hl. Familie...
Przejdź do galerii >>


Strona: 1 2