Z życia Misji


24 grudnia 2012 - Nasza szopka

Tradycyjnie atrakcją dla dzieci - choć nie tylko - jest w naszym kościele bożonarodzeniowa szopka. Niektórzy twierdzą nawet, że w tym roku wzgląda okazalej niż zwykle.
Przejdź do galerii >>


14 grudnia 2012 - Wigilijka Scholi i ministrantów

Choć na to spotkanie zaporoszone były wszystkie dzieci uczestniczące w lekcjach religii w naszej parafii wraz ze swoimi rodzicami, to w pierwszej z rzędu takich wigilijnych spotkań, w komplecie stawiła się tylko nasza parafialna Schola oraz kilu ministrantów...
Przejdź do galerii >>


8 grudnia 2012 - Wizyta św. Mikołaja

Jak co roku, do wszystkich grzecznych dzieci naszej parafii, przybył święty Mikołaj. Zanim jednak pojawił się w kościele, to w atmosferę spotkania wprowadziły przybyłych, dzieci z naszej scholi.
Przejdź do galerii >>


7 grudnia 2012 - Promocja ministrantów

"... służbę ministrancką uważam za moje powołanie i zaszczyt. Przyrzekam memu Panu i Bogu służyć przy ołtarzu z wiarą i radością. Obowiązki ministranta będę wypełniać sumiennie..."
Przejdź do galerii >>


23-24 listopada 2012 - Kurs lektorski

Tuż przed niedzielą Chrystusa Króla odbył się w naszej parafii kurs lektorski. Zajęcia-warsztaty dla naszych lektorów przeprowadził ks. dr Wojciech Styś z PMK Dortmund.
Przejdź do galerii >>


4 listopada 2012 - Nabożeństwo na Südfriedhof

Tradycyjnie już w niedzielę po Wszystkich Świętych, udaliśmy się na pobliski naszej świątyni a zarazem główny cmentarz w naszym mieście Südfriedhof. O godz. 16.00 spod głównej bramy cmentarza, na którym w ostatnich latach pochowanych zostało również wielu naszych rodaków, wyruszyła procesja...
Przejdź do galerii >>


21 października 2012 - Niedziela misyjna

„Otwórz swoje serce na misje” to hasło Kiermaszu Misyjnego zorganizowanego w Polskiej Misji Katolickiej w Wiesbaden w związku z obchodami Światowego Dnia Misyjnego. Dla parafian było ono zaproszeniem do aktywnego włączenia się w dzieło pomocy misjom.
Przejdź do galerii >>


14 października 2012 - XII Dzień Papieski

Wzorem lat ubiegłych, w kolejny już XII Dzień Papieski, tj. niedzielę poprzedzającą dzień wyboru kardynała Wojtyły na Stolicę Św. Piotra (16 październik), nasza wspólnota znów włączyła się czynnie w jego obchody.
Przejdź do galerii >>


7 października 2012 - Nabożeństwo Różańcowe dzieci

Dziś zamiast co tygodniowej lekcji religii, dzieci z wszystkich grup wiekowych zebrały się w kościele. Po uzgodnieniu z paniami katechetkami dzieci starsze prowadziły rozważania tajemnic różańcowych...
Przejdź do galerii >>


15-16 września 2012 - Kreuzfest w Wiesbaden

W dniach 14-16 września miał miejsce w naszym mieście tzw. Kreuzfest pod hasłem "Quellen des Heils" do którego organizacji i przebiegu włączyła się także nasza parafia.
Przejdź do galerii >>


Strona: 1 2 3