Z życia Misji


22 sierpnia 2010 - Poświęcenie tornistrów

W niedzielę 22 sierpnia, na Mszę św. o godz. 12.00, grupa dzieci z naszej parafii, rozpoczynająca w bieżącym roku wielką przygodę ze szkołą tzn. pierwszoklasiści, przynieśli do kościoła swoje tornistry i przybory szkolne.
Przejdź do galerii >>


07 października 2010 - Status: Missio cum cura animarum

Polskojęzyczne duszpasterstwo, które z polecenia Rektoratu Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech oraz na mocy dekretu biskupstwa Limburg z dnia 18 marca 2007r. prowadził w Wiesbaden i Rheingau ks. Adam Prorok, po blisko czterech latach swego trwania, od nowego roku rozpoczyna kolejny ważny etap.
Przejdź do galerii >>


10-15 października 2010 - Pielgrzymka do Santiago i Fatimy

Nasza 40 osobowa grupa, pod duchową opieką ks. proboszcza Adama Proroka i siostry zakonnej Haliny Kulka wyruszyła 10 października z frankfurckiego lotniska do Porto, skąd autokarem udała się do Santiago de Compostela, w którym z wielkim prawdopodobieństwem i według średniowiecznej tradycji znajduje sie grób św. Jakuba Apostoła, zwanego Większym.
Przejdź do galerii >>


31 października 2010 - Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych-uroczystość obchodzona w Polsce 1 listopada ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych.
Przejdź do galerii >>


27 listopada 2010 - Uczniowie naszej szkoły w Konsulacie RP w Kolonii

Dnia 27 listopada 2010 r. uczniowie szkoły przy PMK Wiesbaden wraz z nauczycielką mgr Krystyną Maciejuk oraz rodzicami uczestniczyli w uroczystości podsumowującej projekt pt. „Europa wczoraj i dziś – 30 lat Solidarności”.
Przejdź do galerii >>


04 grudnia 2010 - Św. Mikołaj i Promyczki Dobra

W sobotę 4 grudnia złożył wizytę w naszej parafii, ku radości wielu dzieci, wielce czcigodny gość - św. Mikołaj.
Przejdź do galerii >>


17 grudnia 2010 - Szkolna Wigilia

Wspólne spotkanie przy wigilijnym stole, śpiew polskich kolęd, a także przepyszne świąteczne wypieki - to wszystko po raz pierwszy mogliśmy przeżyć razem w Polskiej Szkole w piątek 17 grudnia.
Przejdź do galerii >>


24 grudnia 2010 - Szopka

Jak co roku, z pomocą parafian w naszym kościele ustawiona została Szopka. Tym razem swoje miejsce znalazła nie jak dotychczas przed ołtarzem, lecz z tyłu kościoła naprzeciw wejścia. Należy dodać, że tegoroczna jest jak dotąd największą z dotychczasowych i cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych parafian.
Przejdź do galerii >>


Strona: 1 2