Z życia Misji


17 stycznia 2010 - Koncert kolęd

W niedzielny wieczór, w naszym kościele pojawili się oprócz jak zwykle naszych parafian, również związani z naszym miastem polscy artyści. Ten wieczór upłynął na profesjonalnym wykonawstwie polskich kolęd oraz pełnym nastroju i zainteresowania ich odbiorze.
Przejdź do galerii >>


24 stycznia 2010 - Jasełka

Tego roku przedstawienie Jasełkowe wystawiły dzieci z Polskiej Szkoły. Pod opieką pań nauczycielek: Agnieszki Rzepka, Krystyny Maciejuk oraz Barbary Pieknioczki, dzieci wcielając się w biblijne postaci, opowiedziały po raz kolejny historię narodzenia oraz pierwszych dni życia Pana Jezusa i Świętej Rodziny z Nazaretu która przecież patronuje naszemu kościołowi.
Przejdź do galerii >>


01-15 marca 2010 - Pielgrzymka do Indii i Nepalu

Dla upamiętnienia 100 rocznicy urodzin błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty (ur. 26.08.1910r. w Skopje, obecnie Macedonia), na pielgrzymi szlak do Jej grobu wzruszyła grupa z PMK Freiburg i Wiesbaden.
Przejdź do galerii >>


28 marca 2010 - Niedziela Palmowa

Tradycyjnie już w Palmową Niedzielę, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, zakończyliśmy w naszej Parafii czterodniowe - wielkopostne rekolekcje.
Przejdź do galerii >>


2-4 kwietnia 2010 - Boży Grób


Przejdź do galerii >>


13 maja 2010 - Promocje ministrantów i lektorów

13 maja na Mszy świętej o godz. 12.00 miała miejsce promocja nowych ministrantów oraz lektorów. Do grona ministrantów zostało włączonych pięcioro kandydatów a stopnie lektora przyjęło dwoje ministrantów starszych.
Przejdź do galerii >>


16 maja 2010 - Bierzmowanie

Uroczysta Msza św. której przewodniczył po raz pierwszy obecny w naszej wspólnocie, Prof. Franc-Peter Tebartz-van Elst - biskup tej diecezji - zakończyła roczny cykl przygotowań do przyjęcia sakramentu chrześcijańskiej dojrzałości dla 21 młodych naszych parafian.
Przejdź do galerii >>


30 maja 2010 - I Komunia Święta

30 maja w naszej parafii, 20 dzieci po raz pierwszy przyjęło do swego serca Pana Jezusa w Komunii świętej. Dwa dni wcześniej dzieci odbyły swoją pierwsza spowiedź.
Przejdź do galerii >>


13 czerwca 2010 - Pielgrzymujemy do Schönstatt

W sobotę 13 czerwca grupa pielgrzymów rekrutująca się z istniejących przy parafii 7 kręgów modlitewnych Rodzin Schönstattskich udała się do sanktuarium Matki Bożej po Trzykroć Przedziwnej do Schönstatt. Podczas Mszy św. poświęcony został nowy transparent naszej parafii.
Przejdź do galerii >>


27 czerwca 2010 - Wręczenie świadectw

W niedzielę 27 czerwca uroczystą Mszą św. zakończył się w naszej parafii rok szkolny i katechetyczny. Pierwsze świadectwa w Polskiej Szkole, która powstała przy parafii w ubiegłym roku, wręczyły 3 panie polonistki.
Przejdź do galerii >>


Strona: 1 2