Z życia Misji


30 sierpnia 2009 - Wprowadzenie obrazu MB Częstochowskiej

Tuż po Święcie MB Częstochowskiej (obchodzimy je 26.08), w niedzielę 30 sierpnia nasza Parafia przeżyła długo oczekiwane chwile. Oto za inspiracją ks. proboszcza, ufundowany przez naszych Parafian obraz MB Częstochowskiej (wierna kopia), namalowany przez artystę z Kotowic koło Wrocławia pana Jerzego Masternaka, został przy bardzo licznej obecności wiernych uroczyście wprowadzony do naszej parafialnej świątyni.
Przejdź do galerii >>


4, 11 i 18 października 2009 - Msze św. na Johannisberg

Stało się już tradycją, iż podczas dorocznego zbioru winogron - na który przybywa w nasze strony wielu rodaków z Polski - w oddalonym o 25 km od Wiesbaden, położonym w Rheingau malowniczym Geisenheim, dla tychże sezonowych pracowników oraz mieszkających na stałe w okolicy polaków, odprawiana jest w październiku przez trzy niedziele z rzędu Msza św.
Przejdź do galerii >>


11 października 2009 - IX Dzień Papieski

Wierni naszej Misji bardzo licznie uczestniczyli w wydarzeniach tegorocznego IX- Dnia Papieskiego. Wszystkie Msze św. (począwszy od piątku) sprawowane były w świątecznej oprawie a po nich zbierane były do puszek ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W niedzielę wieczorem licznie zgromadzili się o godz. 19.00 na specjalnych nieszporach oraz misterium słowno-muzycznym połączonym z projekcją filmu o papieżu.
Przejdź do galerii >>


11-16 października 2009 - Wyjazd do Polski

W niedzielę 11 października (w IX Dzień Papieski), zaraz po Apelu Jasnogórskim tj. ok. godz. 21.40, wzruszyła spod naszego kościoła pielgrzymka "Papieskim Szlakiem".
Przejdź do galerii >>


18 października 2009 - Duchowa Adopcja dziecka poczętego

W tym różańcowym-maryjnym miesiącu, gościliśmy w naszej wspólnocie animatorkę Ruchu Krzewienia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, który od marca 1994r. ma swą centralę przy jasnogórskim klasztorze ojców paulinów.
Przejdź do galerii >>


1 listopada 2009 - Wszystkich Świętych

Jak co roku gdy 1 listopada we Wszystkich Świętych (czci się wszystkich tych, którzy po śmierci dostąpili już zbawienia) a 2 listopada w Dzień Zaduszny (poświęcony jest modlitwom za osoby zmarłe, oczekujące jeszcze na ostateczne pojednanie się z Bogiem), udajemy się do naszych świątyń i na cmentarze, polecać zmarłych w Wypominkach oraz zapalić lampki i świece na grobach, jako polska parafia po raz pierwszy zorganizowaliśmy nabożeństwo na pobliskim cmentarzu.
Przejdź do galerii >>


8 listopada 2009 - Otwarcie Polskiej Szkoły

W ramach Parafialnego Stowarzyszenia Chrześcijańskiego Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Języka Polskiego w Wiesbaden PRO CULTURA CHRISTIANA e.V. , 19 sierpnia 2009 r. powołana została Polska Szkoła. Pracę dydaktyczną podjęły w niej trzy doświadczone polonistki z dyplomami polskich uczelni wyższych. Zajęcia dla dzieci i młodzieży (język polski i historia) odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin lekcyjnych w salach przy parafii.
Przejdź do galerii >>


22 listopada 2009 - Gościmy zespół Non Dictis

W niedzielę, uroczystość Chrystusa Króla gościliśmy zespół muzyczny "Non dictis" z Tczewa.
Przejdź do galerii >>


28 listopad 2009 - Msza św. w Oestrich-Winkel

Po długich staraniach, w sobotę 28 listopada otwarty zostal nowy, filialny punkt duszpasterski w Oestrich-Winkel w kościele St. Walburga.
Przejdź do galerii >>


grudzień 2009 - Roraty

Choć Msza św. roratnia tradycyjnie sprawowana jest w parafiach wcześnie rano i w każdym dniu Adwentu, to jednak w naszej parafii wierni uczestniczyli w niej zawsze wieczorem.
Przejdź do galerii >>


Strona: 1 2 3