Z życia Misji


27 stycznia 2008 - Jasełka

W świątecznie i wciąż bożonarodzeniowo wystrojonej naszej świątyni, bezpośrednio po niedzielnej Mszy św. o godz. 12.00, dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach z religii wystawiły po raz pierwszy w historii naszej parafii przedstawienie Jasełkowe.
Przejdź do galerii >>


29 stycznia 2008 - Ośrodek filialny w Wehrheim

Nasza wspólnota parafialna poszerzyła się od początku tego roku o nowy ośrodek filialny w Wehrheim. Na wyraźną prośbę i życzenie mieszkających, w tej oddalonej o 57 km. od Wiesbaden miejscowości, polaków w kościele St. Michael (St. Michaels-Weg 2) będzie odprawiana Msza św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca.
Przejdź do galerii >>


21-23 marca 2008 - Boży Grób

Po kolejnych wielkopostnych rekolekcjach, wygłoszonych w tym roku (od 9 marca do Palmowej Niedzieli) przez O. Grzegorza Wacławiaka OFMCap. (kapucyna) z Frankfutru, już po raz drugi w historii naszej parafii a pierwszy w kościele Hl. Familie, przygotowaliśmy ołtarz Bożego Grobu.
Przejdź do galerii >>


18 maja 2008 - Pierwsza Komunia święta

Ku wielkiej radości całej Parafii, po całym roku katechetycznego przygotowania podczas Mszy św. o godz 12.00, po raz pierwszy w swym życiu Komunię św. przyjęło czworo dzieci a troje obchodziło w tym samym czasie Rocznicę swojej I-szej Komunii św.
Przejdź do galerii >>


3 czerwca 2008 - Spotkanie dekanalne księży

Za sugestią Rektora Polskiej Misji Katolickiej ks. prałata Stanisława Budyna, odbyło się w naszej Parafii cykliczne dekanalne spotkanie kapłanów. Przybyło nań 19 księży dekanatu zachodniego.
Przejdź do galerii >>


14 czerwca 2008 - Pierwsze świadectwa

W naszym kościele Hl. Familie odbyła się pierwsza w historii Parafii uroczystość zakończenia roku szkolnego i katechetycznego podczas której liczna grupa dzieci i młodzieży odebrała swoje upragniona świadectwa.
Przejdź do galerii >>


21 czerwca 2008 - VI Spotkanie Młodych w Concordii

Jak co roku uczestniczyliśmy w kolejnym VI już Spotkaniu Młodych w Ośrodku PMK w Concordii. Choć udaliśmy się tam prywatnymi samochodami, to u celu wspólnie już w zwartej grupie pod sztandarem Polskiej Parafii Wiesbaden przemierzyliśmy ostatni etap na pieszo rozważając przygotowane przez organizatorów stacje.
Przejdź do galerii >>


22 czerwca 2008 - Nasi szafarze

Biskup Limburga Dr. Franz-Peter Tebartz-van Elst mianował pierwszych nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii dla PMK Wiesbaden.
Przejdź do galerii >>


29 sierpnia 2008 - Promocja ministrantów

Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO) w naszej Parafii, po pierwszej w historii promocji która odbyła się 29 sierpnia (w piątek) podczas Mszy św. o godz. 18.00, składa się z 17 ministrantów (chłopców i dziewcząt w wieku od 11 do 17 lat).
Przejdź do galerii >>


5 września 2008 - Echa Nocy Kościołów

Tegoroczna 7 już edycja "Nocy Kościołów" w Wiesbaden szczególnie głęboko zapadła w serca i pamięć licznie mieszkającym tu Polakom.
Przejdź do galerii >>


Strona: 1 2