Z życia Misji


21 lutego 2007 - Środa Popielcowa - początki

Za zgodą oraz organizacyjnymi staraniami ks. Jana Gogolina CMF z Polskiej Misji Katolickiej we Fankfurcie, który przez lata wraz ze swoimi wikariuszami otaczał duszpasterską opieką mieszkańców Wiesbaden i okolic,
Przejdź do galerii >>


18 marca 2007 - Przejęcie opieki duszpasterskiej

Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 w kościele St. Andreas przy Assmannshäuser Str. 11 w Wiesbaden, w obecności przedstawiciela Biskupstwa Limburg p. Wernera Häukaufer (referenta ds. Ausländerseelsorge diecezji Limburg), ks. kanonik Adam Prorok (dotychczas przez 7 lat pracujący w Polskiej Misji Katolickiej w Münster na Westfalii), przejął oficjalnie z rąk ks. Jana Gogolina CMF z Frankfurtu, polskie duszpasterstwo w Wiesbaden i Rheingau.
Przejdź do galerii >>


3 kwiecień 2007 - "Akcja konfesjonał".

Odkąd w kościele Heilige Familie przy Lessingstrasse 19 (tj. od marca 2007r.), na wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej - a przy tej okazji pierwsze piątkowe Msze św. - zaczęli przybywać nasi pierwsi parafianie, stało się jasne iż w tym szczególnym okresie liturgicznym będą chcieli korzystać z sakramentu pokuty.
Przejdź do galerii >>


7 kwietnia 2007 - Wigilia Paschalna w Hl. Familie

Pierwsze rekolekcje wielkopostne w naszej, nowo powstającej Parafii, wygłosił ks. Piotr Wawrzynek, diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji wrocławskiej.
Przejdź do galerii >>


9 czerwca 2007 - V Polonijne Spotkanie Młodych w Concordii

Choć własnymi środkami komunikacji, to jednak w grupie ponad 30-sto osobowej dotarliśmy do oddalonego niewiele ponad 100 km od Wiesbaden Herdorf-Dermbach w Sauerlad, na V Polonijne Spotkanie Młodych w domu PMK Concordia.
Przejdź do galerii >>


10 czerwca 2007 - Poświęcenie ksiąg liturgicznych

Po latach prób i oczekiwań w Wiesbaden, gdzie tylko według oficjalnych źródeł żyje i przebywa ok. 2400 Polaków a w najbliższej okolicy (tj. Rheingau) łącznie niespełna 4000, ku wielkiej radości wiernych biskupstwo Limburg (od marca br.) wyraziło zgodę na prowadzenie regularnego polskojęzycznego duszpasterstwa.
Przejdź do galerii >>


8 lipca 2007 - Pierwsza Msza św. niedzielna w Hl. Familie

Po pięciu miesiącach regularnie - co niedzielę o godz. 18.00 - odprawianej Mszy św. w kościele St. Andreas, 8 lipca 2007r....
Przejdź do galerii >>


14 października 2007 - Koło Żywego Różańca

Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dwadzieścioro kobiet i mężczyzn, uroczyście złożyło swoje zobowiązania i podpisy przystępując do Grupy modlitewnej, tworząc w ten sposób pierwsze w naszej Parafii Koło Żywego Różańca.
Przejdź do galerii >>


11 listopada 2007 - Narodowe Święto

Z inicjatywy i staraniem naszej Parafii odbyły się 11 listopada, w kościele Hl. Familie uroczystości 89 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski.
Przejdź do galerii >>


8 grudnia 2007 - św. Mikołaj

Po raz pierwszy w naszej parafii wizytę złożył św. Mikołaj.
Przejdź do galerii >>